„Z teatrzykiem Kamishibai przez pokolenia” w Przedszkolu Integracyjnym nr 120 Drukuj

25 października br. Przedszkole Integracyjne nr 120 w Warszawie odwiedziły panie z Biblioteki Publicznej na Targówku oraz Naszego Klubu (Miejsca Aktywności Lokalnej) z teatrzykiem Kamishibai. Podczas spotkania przedstawione zostały na roboczo dzieciom, nauczycielom i opiekunom bajki napisane i zilustrowane przez mieszkańców Targówka w ramach projektu „Z teatrzykiem Kamisibai przez pokolenia”. Przedszkolaki, nauczyciele i opiekunowie byli pierwszymi recenzentami bajek. Zależało nam na pozyskaniu opinii dotyczącej zarówno warstwy tekstowej jak i ilustratorskiej. Uważnie śledziłyśmy odbiór i reakcje przedszkolaków słuchających i oglądających historyjki w teatrzyku Kamishibai. Cenne były dla nas uwagi nauczycieli i opiekunów. Ucieszył nas bardzo dobry odbiór bajek.

Bajki są efektem przeprowadzonych warsztatów literackich i ilustratorskich, które odbywały się pod okiem doświadczonego twórcy lokalnego - pani Agnieszki Kazały, pisarki i graficzki. Podczas warsztatów mieszkańcy naszej Dzielnicy napisali 14 bajek, które następnie zilustrowali. Bajki w postaci kart narracyjnych do teatrzyku Kamishibai zostaną wydane nakładem Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy i Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro.

Biblioteka Publiczna na Targówku w partnerstwie z Naszym Klubem na realizację powyższego projektu uzyskała środki finansowe w ramach Funduszu Animacji Kultury 2018.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra