Październikowe Czytanie w W37 Drukuj

15 października w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 odbyło się Październikowe Czytanie z Aktorem. Na spotkaniu gościliśmy Pana Mieczysława Morańskiego, aktora Teatru Rampa oraz dzieci z Przedszkola nr 94. Pan Morański jest aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym.

Zajęcia pod nazwą „Czytanie w bibliotekach dziecięcych na Targówku” zostały zorganizowane w ramach projektu rewitalizacyjnego „Otwarta Rampa”. Głośne czytanie odbywa się raz w miesiącu (oprócz wakacji). Ich celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci mieszkających na Targówku.

Pan Mieczysław przygotował dla dzieci kilka propozycji. Czytał m.in. wiersz „Lokomotywa” Juliana Tuwima. Dzieci przyspieszały tempa robiąc młynek rękoma, a przy okazji śmiejąc się i świetnie się bawiąc. Jeden z chłopców w trakcie czytania mówił wiersz razem z naszym gościem. Pan Mieczysław przeczytał także fragmenty „Przygód Koziołka Matołka”, wiersz „Przyjaciele” Adama Mickiewicza, który mówi o tym, że przyjaciół poznajemy w biedzie. Przedszkolaki poznały również bajkę o latającym kufrze Hansa Christiana Andersena. Z wiersza Jana Brzechwy dowiedziały się jak rozmawiać trzeba z psem.

Przedszkolaki specjalnie dla naszego gościa zaśpiewały piosenkę „Wlazł kotek na płotek”.

Dziękujemy i do zobaczenia za miesiąc.

20181015_100435
20181015_100437