Gotujemy i fotografujemy na Targówku Fabrycznym Drukuj

W sobotę 13 października odbyło się w Cafe Sąsiad kolejne spotkanie w ramach drugiej edycji projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”, podczas którego przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne i towarzyszące im warsztaty fotograficzne. Mieszkańcy z Ośrodka dla Cudzoziemców - uczestnicy projektu - przedstawili nam kolejne potrawy kuchni wielokulturowej.

I tak przyrządzone zostały następujące potrawy: zupa krem grzybowa, samsa z mięsem, samsa z dynią oraz deser – ciasto arabskie.

W Cafe Sąsiad przygotowana została również wystawa książek kulinarnych i z zakresu fotografii ze zbiorów Biblioteki Publicznej na Targówku.

Projekt realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Środki finansowe na jego przeprowadzenie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2018.

Serdecznie zapraszamy 17 listopada na wernisaż wystawy – pierwszej na Targówku plenerowej wielokulturowej książki kucharskiej, który będzie zwieńczeniem projektu.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra