Gotujemy i fotografujemy na Targówku Fabrycznym Drukuj

W sobotę 13 października odbyło się w Cafe Sąsiad kolejne spotkanie w ramach drugiej edycji projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”, podczas którego przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne i towarzyszące im warsztaty fotograficzne. Mieszkańcy z Ośrodka dla Cudzoziemców - uczestnicy projektu - przedstawili nam kolejne potrawy kuchni wielokulturowej.

I tak przyrządzone zostały następujące potrawy: zupa krem grzybowa, samsa z mięsem, samsa z dynią oraz deser – ciasto arabskie.

W Cafe Sąsiad przygotowana została również wystawa książek kulinarnych i z zakresu fotografii ze zbiorów Biblioteki Publicznej na Targówku.

Projekt realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Środki finansowe na jego przeprowadzenie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2018.

Serdecznie zapraszamy 17 listopada na wernisaż wystawy – pierwszej na Targówku plenerowej wielokulturowej książki kucharskiej, który będzie zwieńczeniem projektu.

 

001
002
003
004
005
007
008
009a
009b
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`