Jesienny „Dobry wieczór z poezją i piosenką” w Czytelni Drukuj

Po przerwie wakacyjnej powróciły „Dobre wieczory” Jesienny „Dobry wieczór z poezją i piosenką” w Czytelnido Czytelni Naukowej, gdzie odbywają się już od dłuższego czasu. Tym razem gospodyni i prowadząca – Iwonna Buczkowska, inicjatorka cyklicznych spotkań literackich, a przy tym znakomita poetka i artystka estradowa zaprosiła Agatę Gałach wokalistkę i aktorkę. Młodą, niezwykłe utalentowaną artystkę, wykonawczynię utworów niebanalnych.

Absolwentkę Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, która zagrała w wielu spektaklach teatralnych i musicalach m.in. w „Zorbie” Jana Szurmieja i „Skrzypku na dachu” u Jerzego Gruzy. Finalistkę XV Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” (2012),  laureatkę Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie (2009), zdobywczynie I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Muzycznych „Poetyckie Rubieże" w Gubinie (2011), laureatkę Nagrody Głównej w VII Łagodnych Spotkaniach Muzycznych „Muzyka i Środowisko" w Gdańsku (2010), trzykrotną zdobywczynię II nagrody podczas Ogólnopolskich Spotkań Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki „Smak" w Myśliborzu (2006, 2008 i 2009) i III miejsca i Nagrody Publiczności na Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja" w Kołobrzegu (2010).

Widownia wysłuchała piosenek  m.in.  „Kołysanka”, „Nie wiem co mi się w Tobie podoba”, „Działeczka” i coverów  „Małe Tęsknoty” – Krystyny Prońko,„Pogoda ducha” - Hanny Banaszak. Wokalistka zabrała nas w muzyczną podróż oraz atmosferę i klimat jazzowy.
A na koniec wystąpiła gospodyni z premierową piosenką przy akompaniamencie wspaniałego muzyka Janusza Kleinwächtera.  

W czasie „Dobrego wieczoru” swój dorobek zaprezentowały Panie:  Małgorzata  Bojarska, Danuta Chyła i Anna Saciuk-Nowak z Grupy Poetyckiej Akant.

1
10
2
3
4
5
6
7
8
9
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`