Lato w Mieście w BD52 Drukuj

Przyroda i świat zwierząt od dawna zaskakuje ludzi i właśnie w tym roku podczas akcji Lato w Mieście w BD52„Lato w Mieście” Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52 zaprezentowała tematy związane z tajnikami i zaskakującymi faktami z życia zwierząt. Dzieci dowiedziały się jak mniejsze i słabsze osobniki „oszukują” inne silniejsze, dzięki jakim cechom i zachowaniom udaje im się przetrwać. Kolejnym tematem była mowa zwierząt. Prezentacja multimedialna przedstawiła różne sposoby porozumiewania się zwierząt, nie tylko za pomocą dźwięków ale także znaków, mowy ciała czy „feromonów” (czyt. skunks).

Także zagadkowe jest ich poruszanie się, jedne skaczą inne latają i to niekoniecznie do przodu a jeszcze inne pływają. O tych ostatnich, czyli wodnych gatunkach również były przygotowane slajdy z ciekawym komentarzem. Dzieci poznały kolorowy świat raf koralowych oraz życie wielorybów w głębokich oceanach. Ostatnie zajęcia poświęcone były sławnym zwierzakom, wśród nich znalazła się niedźwiedzica  Baśka Murmańska, pies Hachiko, kapral Wojtek czy wielkoszczury ratujące życie ludzkie w krajach afrykańskich.

Każdemu spotkaniu towarzyszyły zagadki, łamigłówki i quizy oraz praca plastyczna. Dla najlepszych grup przewidziane były słodkie upominki. Prace dzieci można było podziwiać w Bibliotece przez całe wakacje.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra