Wilki wyją w CNI Drukuj

Wilcze zęby mają od 3 do 6 centymetrów długości.Wilki wyją w CNI Młode wilki mają 28 zębów, a dorosłe osobniki aż 42 zęby. Siła ugryzienia wilczych szczęk jest duża. Wynosi 184 kilogramy! Wilcze szczęki są silniejsze od większości szczęk poszczególnych ras dużych psów obronnych. Wilki żywią się mięsem, polując na duże ssaki kopytne. To drapieżniki. Ich ostre zęby skutecznie radzą sobie z przecięciem grubej skóry swoich ofiar.

Wilki żyjące na wolności po 10 roku życia zaczynają mieć problemy z zębami. Ich dotąd mocne i niezawodne zęby zaczynają się ścierać. 10 letni wilk, który nadal jest silny i szybki i nie ma problemu z dogonieniem i upolowaniem sarny, jelenia, łosia lub dzika ma problem z uśmierceniem upolowanej ofiary. Dzieje się tak ponieważ, ścierającym się wilczym zębom ciężko przebić grubą skórę złapanego zwierzęcia. Dlatego zaobserwowano ciekawą prawidłowość dotyczącą długości życia wilków. Okazało się, że wilki żyjące w ogrodach zoologicznych, które nie musiały polować, bo były karmione przez ludzi dożywały nawet 20 lat. Ich dzicy kuzyni żyjący na wolności o połowę krócej, bo tylko 10 lat.

7 czerwca 2018 roku w Czytelni Naukowej nr I odbywały się zajęcia poświęcone wyjątkowym cechom wilków na które przybyli uczniowie z klas 3 ze Szkoły Podstawowej Nr 52 w Warszawie. Na zakończenie zajęć odbył się konkurs wiedzy z nagrodami.

 

1
2
3
4
5
6
7
8
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`