Gotujemy i fotografujemy na Targówku Fabrycznym Drukuj

W sobotę 2 czerwca zorganizowane zostało wielokulturowe drugie śniadanie w Cafe Sąsiad. To kolejne spotkanie w ramach drugiej edycji projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”, podczas którego przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne i towarzyszące im warsztaty fotograficzne.

Spotkanie dedykowane było przede wszystkim najmłodszym z okazji Dnia Dziecka, ale przygotowane potrawy smakowały również i starszym uczestnikom. I tak przyrządzone zostały następujące smakołyki: pizza (Margeritta, Pizza z szynką i rukolą, Pizza z piersią z kurczaka i rukolą), sałatka Gniazdo przepiórki, deser Czekoladowa kiełbasa oraz lemoniada truskawkowa.

W Cafe Sąsiad przygotowana została również wystawa książek kulinarnych i z zakresu fotografii ze zbiorów Biblioteki Publicznej na Targówku.

Projekt realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Środki finansowe na jego przeprowadzenie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2018.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu, które odbędzie się po wakacjach tj. 15 września o godz. 11.00 w Cafe Sąsiad przy ul. ks. Ziemowita 16.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra