Dzielnicowy Dzień Bajki na Targówku Drukuj

4 czerwca na terenie Zielonego Przedszkola odbył się „Dzielnicowy Dzień Bajki”. Była to druga edycja tego wydarzenia o charakterze artystyczno – edukacyjnym, mającego na celu integrację placówek oświatowych Targówka, promocję czytelnictwa i książki. Organizatorem przedsięwzięcia był VIII Ogród Jordanowski. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z ośmiu przedszkoli i jedenastu szkół podstawowych zlokalizowanych na warszawskim Targówku. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia był świat Doktora Dolittle.

Dzieci w bajkowych przebraniach zebrały się na polanie przy Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, a następnie w barwnym korowodzie przeszły do Zielonego Przedszkola, gdzie odbył się finał Dzielnicowego Dnia Bajki – wybór trzech najbardziej pomysłowo ucharakteryzowanych zespołów.

Dla dzieci przygotowane były liczne atrakcje m.in. nauka tańca i wspólne odtańczenie „Zwierzęcej Zumby” oraz liczne bajkowe stoiska i animacje.

Biblioteka Publiczna na Targówku również przygotowała ofertę dla uczestników Dzielnicowego Dnia Bajki. Dzieci „obejrzały przedstawienia” w teatrzyku Kamishibai (tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii), odgadywały zagadki, grały w „Dobble” oraz ćwiczyły zręczność podczas zabaw z chustą animacyjną. Kubuś Puchatek – maskotka Biblioteki, częstował dzieci słodyczami i chętnie pozował do zdjęć.

Atmosfera wydarzenia była bardzo wesoła. Pogoda i humory dopisały, a na buziach dzieci malował się radosny uśmiech.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra