Dzielnicowy Dzień Bajki na Targówku Drukuj

4 czerwca na terenie Zielonego Przedszkola odbył się „Dzielnicowy Dzień Bajki”. Była to druga edycja tego wydarzenia o charakterze artystyczno – edukacyjnym, mającego na celu integrację placówek oświatowych Targówka, promocję czytelnictwa i książki. Organizatorem przedsięwzięcia był VIII Ogród Jordanowski. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z ośmiu przedszkoli i jedenastu szkół podstawowych zlokalizowanych na warszawskim Targówku. Motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia był świat Doktora Dolittle.

Dzieci w bajkowych przebraniach zebrały się na polanie przy Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, a następnie w barwnym korowodzie przeszły do Zielonego Przedszkola, gdzie odbył się finał Dzielnicowego Dnia Bajki – wybór trzech najbardziej pomysłowo ucharakteryzowanych zespołów.

Dla dzieci przygotowane były liczne atrakcje m.in. nauka tańca i wspólne odtańczenie „Zwierzęcej Zumby” oraz liczne bajkowe stoiska i animacje.

Biblioteka Publiczna na Targówku również przygotowała ofertę dla uczestników Dzielnicowego Dnia Bajki. Dzieci „obejrzały przedstawienia” w teatrzyku Kamishibai (tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii), odgadywały zagadki, grały w „Dobble” oraz ćwiczyły zręczność podczas zabaw z chustą animacyjną. Kubuś Puchatek – maskotka Biblioteki, częstował dzieci słodyczami i chętnie pozował do zdjęć.

Atmosfera wydarzenia była bardzo wesoła. Pogoda i humory dopisały, a na buziach dzieci malował się radosny uśmiech.

 

0011
0021
0031
0041
0051
0061
0071
0081
0091
0101
0111
0121
0131
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`