Smaczne odczyty Drukuj

W 24 maja w Czytelni Naukowej nr I  odbyło Smaczne odczytysię kolejne spotkanie w ramach projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”. Varsavianiści ze Stowarzyszenia Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka” wygłosili odczyty. Jako pierwszy przedstawił odczyt nt. „Kulinarnych tradycji Targówka” pan Krzysztof Gajda.

Dowiedzieliśmy się o różnych kuchniach, które można było posmakować na Targówku na przestrzeni jego dziejów, m.in. o kuchni rosyjskiej.

Poniżej przepis na kapuśniak rosyjskiej armii, przepis dla 10 osób.
• wiadro wody
• ćwierć wiadra kapusty kiszonej
• pięć funtów mięsa
• pół funta mąki na zasmażkę
• kasza – ile trzeba
• cebula
• sól, pieprz, liść laurowy
Gotować około 3 godzin.

Następnie pani Magdalena Gajda-Fudalej przedstawiła wykład z podstaw fotografii kulinarnej pt. „Przepis na pyszne zdjęcia”.

Projekt realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Środki finansowe na jego przeprowadzenie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2018.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu, które odbędzie się 2 czerwca o godz. 11.00 w Cafe Sąsiad przy ul. Ks. Ziemowita 16.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra