Odjazdowy Bibliotekarz – rowerowy rajd ulicami Targówka Drukuj

W sobotę 12 maja odbył się rajd rowerowy pod honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawypana Sławomira Antonika. Nasza Biblioteka już po raz piąty przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Tegoroczna trasa rajdu – 17 km -  prowadziła do wybranych miejsc ważnych dla Targówka znajdujących się na Zaciszu, Elsnerowie i Targówku Fabrycznym. Miały one ukazać i przybliżyć ciekawą historię naszej Dzielnicy, między innymi przypominając wydarzenia, bohaterów i miejsca pamięci. Opowiedział o nich pan Krzysztof Gajda, varsavianista ze Stowarzyszenia Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”.

Rajd wystartował o godzinie 10.00 spod Czytelni Naukowej nr I. Na metę do PGR-u Bródno peleton rowerowy przybył około godziny 13.00, gdzie zorganizowane zostało dla uczestników rajdu spotkanie integracyjne przy ognisku połączone ze wspólnym pieczeniem kiełbasek. Tam również przeprowadzony został quiz dla najmłodszych uczestników rajdu dotyczący wiedzy o Targówku, a także pokaz pierwszej pomocy. Odbyła się również wolna wymiana książek – bookcrossing. Maskotka naszej Biblioteki - Kubuś Puchatek -  zabawiał najmłodszych, rozdawał uczestnikom upominki, częstował słodkościami i pozował do zdjęć.

W tegorocznym rajdzie udział wzięli harcerze z 73 Warszawskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej „Czartak” działającej przy Szkole Podstawowej nr 285 im. Jana Marcina Szancera.

Dziękujemy Policji, Straży Miejskiej oraz ratownikom medycznym (www.ratownik.waw.pl)  za profesjonalne zabezpieczenie przejazdu. Za możliwość zorganizowania ogniska składamy podziękowanie pani Agnieszce Rolewskiej i panu Waldemarowi Rolewskiemu z PGR-u Bródno. Upominki dla uczestników rajdu ufundował Urząd Dzielnicy Targówek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność. Do zobaczenia w przyszłym roku!

d
g