Gotujemy i fotografujemy na Targówku Fabrycznym Drukuj

W sobotę 28 kwietnia odbyło się w Cafe Sąsiad kolejne spotkanie w ramach drugiej edycji projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”, podczas którego przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne i towarzyszące im warsztaty fotograficzne. Mieszkańcy z Ośrodka dla Cudzoziemców - uczestnicy projektu - przedstawili nam kolejne potrawy kuchni wielokulturowej. I tak na grillu przygotowane zostały szaszłyki z kurczaka i karkówki. Do tego przyrządzone zostały sałatki: ogórki z czosnkiem oraz marchewka po koreańsku. Na deser degustowaliśmy chałwę czeczeńską, ciasteczka kurdyjskie i herbatę arabską.

Uczestnicy projektu odkrywali także tajniki fotografii kulinarnej pod okiem doświadczonego fotografika. W Cafe Sąsiad przygotowana została również wystawa książek kulinarnych i z zakresu fotografii ze zbiorów Biblioteki Publicznej na Targówku.

Aura podczas spotkania dopisała. Temperatura powietrza nie była wiosenna a letnia. Dzięki leżakom udostępnionym przez Warszawski Program Edukacji Kulturalnej poczuliśmy się już jak na wakacjach.

Projekt realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Środki finansowe na jego przeprowadzenie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2018.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu, które odbędzie się 24 maja o godz. 17.00 w Czytelni Naukowej nr I przy ul. Św. Wincentego 85. W programie: odczyt prezentujący kulinarne tradycje Targówka oraz wykład z podstaw fotografii kulinarnej.

 

0011
0021
0031
0041
0051
0061
0071
0091
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`