Czytanie biblioteki w przedszkolu w ramach projektu „Kulturalny Przedszkolak ma czytane” Drukuj

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży nr 37 przy ul. Smoleńskiej 94 została zaproszona do udziału w projekcie Pana Piotra Cioska „Kulturalny Przedszkolak ma czytane”. Z wielką chęcią przyjęłyśmy zaproszenie. To dla nas miłe wyróżnienie. Tym bardziej, że znalazłyśmy się w gronie ważnych osób, które brały udział w tym projekcie, m. in. Pani Doroty Zawadzkiej „Super Niani”, Burmistrza Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy - Pana Sławomira Antonika, Przewodniczącego Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy - Pana Krzysztofa Miszewskiego, Pani Jowity Budnik - polskiej aktorki serialowej, filmowej i teatralnej), Pana Wiesława Witek – dyrektora Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, a także Pań ze Stowarzyszenia „Targówek w spódnicy” – Katarzyny Górskiej-Manczenko, Joanny Mroczek, Iwony Wujastyk.

23 kwietnia Pani Bibliotekarka przeczytała dzieciom z grupy III w Przedszkolu nr 94 „Kraina Słonecznych Marzeń” fragmenty książki Anny Sakowicz pt. „Leniusiołki”. Dzieci słuchały czytanej książeczki z wielką ciekawością, co widać na załączonych zdjęciach. A najfajniejsze momenty wywoływały w nich śmiech. Ten kto przeczyta będzie wiedzieć jakie. Było wesoło i zabawnie.

„Leniusiołki” to książeczka edukacyjna nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych. Po jej przeczytaniu zastanowimy się czy przypadkiem do naszego domu nie wprowadziły się leniusiołki. A przecież nie tylko dzieci ulegają leniusiołkowym wpływom. Dorośli także. Gdy odpowiednio się do tego przygotujemy, to te prześliczne i milusie stworki, które wywołują lenistwo, nic nie będą mogły zdziałać.

Polecamy tę książeczkę wszystkim dorosłym tj. rodzicom i dziadkom i innym opiekunom. Zarówno tym, którzy mają w swoim otoczeniu dzieci, jaki tym u których dzieci są gośćmi od czasu do czasu. W pogodny, zabawny sposób, można nauczyć dziecko wielu rzeczy, w tym chęci sprzątania po sobie, tak aby wokół nas było czysto i miło. Bo to przynosi zadowolenie wszystkim. Mimo, że w książce przedstawione są niedobre nawyki to jednak są one pokazane w taki sposób, że nie budzą niechęci a ich usunięcie odbywa się delikatną metodą. Podobnie przywary naszych dzieci możemy zamienić na dobre i usunąć leniusiołki, nawet i na zawsze. Pokażmy dzieciom, że warto być samodzielnym i umieć sprzątać po sobie.

Dlatego pamiętajmy słowa z cytatu na koniec książki:
„Bo ważne jest to, co powiedział Prac. Powinna być równowaga: czas na pracę
i czas na leniuchowanie. Jedno i drugie może być niezwykle przyjemne, pod warunkiem,
 że stosowane z umiarem. Dbajcie więc o swoje pracusiołki i leniusiołki”

Na koniec dzieci przygotowały niespodziankę dla nas. Zaśpiewały przy akompaniamencie akordeonu dwie piosenki, których nauczyły się w przedszkolu.

Książeczkę można oczywiście wypożyczyć w naszej Bibliotece. Serdecznie zapraszamy.

20180423_0923321
20180423_0924071