Warsztaty kulinarno – fotograficzne na Targówku Fabrycznym Drukuj

W sobotę 14 kwietnia odbyło się w Cafe Sąsiad spotkanie inaugurujące drugą edycję projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”, w ramach którego przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne i towarzyszące im warsztaty fotograficzne. Dzięki udziałowi w wydarzeniu mieszkańców Ośrodka dla Cudzoziemców mieliśmy okazję poznać smaki i potrawy kuchni wielokulturowej m.in. przygotowaliśmy i degustowaliśmy pielmieni (tradycyjne rosyjskie pierogi), czeczeńskie czepałgasz z mięsem, sałatki (koreańską i bułgarską), pączki kirgiskie, baklawę bakińską oraz herbatę arabską.

Uczestnicy projektu odkrywali także tajniki fotografii kulinarnej pod okiem doświadczonego fotografika. W Cafe Sąsiad przygotowana została również wystawa książek kulinarnych i z zakresu fotografii ze zbiorów Biblioteki Publicznej na Targówku.

Projekt realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Środki finansowe na jego przeprowadzenie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2018.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu, które odbędzie się 28 kwietnia o godz. 11.00 w Cafe Sąsiad przy ul. Ks. Ziemowita 16.


0011
0021
0031
0041
0051
0061
0071
0081
0091
0101
0111
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`