Warsztaty kulinarno – fotograficzne na Targówku Fabrycznym Drukuj

W sobotę 14 kwietnia odbyło się w Cafe Sąsiad spotkanie inaugurujące drugą edycję projektu rewitalizacyjnego „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”, w ramach którego przeprowadzone zostały warsztaty kulinarne i towarzyszące im warsztaty fotograficzne. Dzięki udziałowi w wydarzeniu mieszkańców Ośrodka dla Cudzoziemców mieliśmy okazję poznać smaki i potrawy kuchni wielokulturowej m.in. przygotowaliśmy i degustowaliśmy pielmieni (tradycyjne rosyjskie pierogi), czeczeńskie czepałgasz z mięsem, sałatki (koreańską i bułgarską), pączki kirgiskie, baklawę bakińską oraz herbatę arabską.

Uczestnicy projektu odkrywali także tajniki fotografii kulinarnej pod okiem doświadczonego fotografika. W Cafe Sąsiad przygotowana została również wystawa książek kulinarnych i z zakresu fotografii ze zbiorów Biblioteki Publicznej na Targówku.

Projekt realizowany jest przez Bibliotekę Publiczną w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka”. Środki finansowe na jego przeprowadzenie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2018.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu, które odbędzie się 28 kwietnia o godz. 11.00 w Cafe Sąsiad przy ul. Ks. Ziemowita 16.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra