Kwietniowe czytanie z aktorem w W37 Drukuj

9 kwietnia odbyło się w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 Kwietniowe czytanie z aktorem w w37kolejne spotkanie z Agnieszką Fajlhauer, aktorką Teatru Rampa. Uczestniczyły w nim dzieci z Przedszkoli nr 94 i 95.

Zajęcia pod nazwą „Czytanie w bibliotekach dziecięcych na Targówku” zostały zorganizowane w ramach projektu rewitalizacyjnego „Otwarta Rampa” i odbywają się co miesiąc, przez cały rok 2018 (oprócz wakacji). Ich celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci mieszkających na Targówku.

Tym razem Pani Agnieszka zaprezentowała przedszkolakom książkę „Yeti” autorstwa Evy Susso i Benjamina Chauda.

Historia opowiada o dwóch chłopcach, którzy gubią się w lesie. Na swej drodze trafiają na potwora, zwanego przez wielu Yeti. Początkowo czują strach i przerażenie, ale szybko to niezwykłe spotkanie okazuje się dla nich ciekawą przygodą. Śnieżny stwór okazuje się bardzo troskliwą oraz niewiele różniącą się od nich istotą. Gotuje posiłki (wegetariańskie!), ma rodzinę i odczuwa różne emocje. Dzieci bardzo polubiły nowego książkowego bohatera. Tak bardzo, że do swojego słownika wprowadziły nowe powiedzonko: "Yecik, plecik, plums!"

Dziękujemy i do zobaczenia za miesiąc.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra