Spotkanie z aktorem Teatru Rampa w BD53 Drukuj

12 marca Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przy ul. Bazyliańskiej 6Spotkanie z aktorem Teatru Rampa w BD53 już po raz trzeci odwiedził Maciej Gąsiorek, znany aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, od dziesięciu lat występujący w Teatrze Rampa. Najwięcej popularności dała mu rola krasnoludka Piksela w programie telewizyjnym „Budzik” emitowanym w TVP 1, TVP ABC i TV Polonia.

Pan Maciej prowadzi w naszej bibliotece cykl zajęć głośnego czytania dla dzieci od 7. roku życia. Nasi młodzi czytelnicy z radością spędzają dwie godziny w towarzystwie aktora, który ma z nimi świetny kontakt. Rozmawiają o literaturze pięknej i popularno-naukowej, a potem ruszają do „labiryntu książek”, jak mawia Pan Maciej. Wspólnie szukają swoich ulubionych książek, a następnie czytają je – sami lub z podziałem na role. Aktor daje wskazówki odnośnie intonacji, wyrażania emocji, odpowiedniego wcielania się w bohaterów bajek. Prezentuje też własny warsztat teatralny, czytając dzieciom różne utwory.

W czasie trzeciego spotkania Pan Maciej Gąsiorek wspólnie z dziećmi omawiał i czytał m.in. przygody Neli – Małej Reporterki, a także „Koziołka Matołka”, „Porwanie Baltazara Gąbki”, „W pustyni i w puszczy”. Aktor potrafi skutecznie zarażać swoją pasją do czytania. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach i kiedy dobiegły końca, wszyscy przybiegli do pani bibliotekarki, żeby wypożyczyć wybrane przez siebie książki.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra