Zwierzyniec przedszkolaków Drukuj

17 lutego Koty, Kotki, Kociaczki i Kociska miały swoje wielkieZwierzyniec przedszkolaków kocie święto. Spotkanie z przedszkolakami w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37, które odbyło się 20 lutego, było zainspirowane tym właśnie wydarzeniem.

Na początku zajęć dzieci obejrzały albumy z kotami i poznały kilka najpopularniejszych ras tego wyjątkowego gatunku. Opowiedziały też o kotach, które żyją w ich domach.

Z racji tego, że tylko kilkoro dzieci ma koty, rozszerzyliśmy temat naszej rozmowy do wszystkich zwierząt hodowanych w domach. Dzieci opowiedziały o swoich pupilach i ich potrzebach. Te, które ich nie mają, opowiedziały o swoich wymarzonych zwierzątkach. Maluchy bardzo dobrze wiedziały, jak należy zajmować się zwierzętami i jakie obowiązki spoczywają na właścicielach takich słodkich pupilków. To doprowadziło nas do tematu odpowiedzialności przy wyborze zwierzaka i rozwinęliśmy go przy okazji czytania książki „Franklin chce mieć zwierzątko”. Na zakończenie spotkania dzieci narysowały portrety swoich ulubieńców, z których miała powstać w ich przedszkolach minigaleria.

1
2
3
4
5
6
7
8
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`