Siła kobiecości w drodze do wolności i poznania samej siebie: historia, która wydarzyła się naprawdę - Spotkanie z bohaterką książki „Ambasadorowa” w W60 Drukuj

Wiedza i świadomość społeczna na temat przemocy w rodzinie rozwija się, a mimo to ofiary przemocy nadal pozostają w ukryciu. Lęk, wstyd, bezsilność, często zależność ekonomiczna, a czasem nawet poczucie, że „tak musi być”, nie pozwalają ofierze mówić głośno o swojej krzywdzie.

O swojej historii nie boi się mówić głośno Pani Beata Gołaszewska, bohaterka książki „Ambasadorowa”(aut. Edyta Włoszek) oraz bohaterka spotkania w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60.

Pani Beata Gołaszewska jako żona litewskiego ambasadora doświadczyła przemocy domowej. Przeszła piekło, z którego udało jej się uciec. Dzięki wsparciu przyjaciółki Niny oraz wieloletniej terapii stanęła na nogi i zaczęła nowe życie. Pani Beata ze skrzywdzonej przez najbliższych, zastraszonej matki dwóch synów i żony, stała się uosobieniem niezwykłej siły, która pozwala jej nieść pomoc innym. Jak mówi o sobie w wywiadach „Chcę być kobietą, która niesie pomoc, która ma swoją misję. Kiedyś ktoś wyciągnął do mnie pomocną dłoń, tak teraz ja chcę pomagać. Najważniejsze, by po spotkaniu z moją historią ktoś miał odwagę zmienić swoje życie”.

Książka jak i spotkania z Beatą Gołaszewską dostarczają odbiorcom poza autentyczną fabułą wskazówek do tego czym  jest przemoc rodzinna i w jaki sposób się jej przeciwstawić. Historia opowiedziana prze Panią Beatę uświadamia, że każdą sytuację można zmienić, jeśli mimo wstydu i bólu odważymy się szukać  pomocy i prosić o nią.

Spotkanie z Beatą Gołaszewską poprowadziła Pani Agnieszka Domerecka, terapeutka duchowa, trener, coach, socjolog. Dobrze przygotowany wywiad z bohaterką książki sprawił, że zebrani gości poznali nie tylko historię Pani Beaty, ale mieli możliwość rozmowy i przemyśleń na temat trudnych, toksycznych relacji rodzinnych. Rozmowa z gośćmi dostarczyła wielu chwil wzruszeń oraz momentów uśmiechów. Podsumowaniem wspólnych rozważań była sentencja, że „każdy z nas ma prawo do szczęścia, spokoju, spełnienia i szacunku wobec samego siebie”.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Jolancie Pysz z Wydawnictwa „Dlaczemu” za zorganizowanie charytatywnego spotkania z Beatą Gołaszewską w Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 60, przy ul. Krasnobrodzkiej 11.

Wszystkich gorąco zachęcamy do sięgnięcia po lekturę książki „Ambasadorowa” dostępnej w naszych placówkach na Targówku.

 

P1310794
P1310796
P1310797
P1310800
P1310803
P1310806
P1310810
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`