Kobieta jest siłą. Siła jest kobietą! – spotkanie z Beatą Gołaszewską Drukuj

18 stycznia w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 2 odbyło się spotkanie, którego gościem była bohaterkaKobieta jest siłą. Siła jest kobietą! – spotkanie z Beatą Gołaszewską powieści „Ambasadorowa” Pani Beata Gołaszewska. Jej osobiste doświadczenia były inspiracją do stworzenia książki. Wywiad z Beatą Gołaszewską prowadziła Agnieszka Domeracka – socjolog, doradca, coach.

„Ambasadorowa” to poruszająca opowieść o zwykłej kobiecie, która odnalazła w sobie niezwykłą siłę do walki o wyzwolenie się z toksycznego związku.

Historia głównej bohaterki książki to dowód na obalenie stereotypu, że przemoc domowa zdarza się jedynie w rodzinach ubogich. Sprawcą przemocy wobec swoich najbliższych równie dobrze może być pan Ambasador, który w czterech ścianach swojego domu zmienia się w domowego tyrana.

Beata Gołaszewska była żoną litewskiego ambasadora. Doświadczyła przemocy domowej z której udało się jej wyzwolić. O tym co przeszła postanowiła mówić głośno. Koleje życia Pani Beaty w sposób szczególny ukazują, że nawet największą słabość można przekuć w solidną tarczę, która pomoże nam wejść w nowe lepsze jutro. Bohaterka „Ambasadorowej” uczy, że jakkolwiek podle może ułożyć się życie, zawsze jest miejsce na zbudowanie swojej przyszłości od nowa. Nie bójmy się kochać siebie i prosić o pomoc. Warto stawić czoła przeciwnościom losu i podjąć heroiczną walkę o to, co w życiu najcenniejsze – poczucie niezależności i niezłomną wiarę w wartość swojego życia.

Po przeprowadzonym wywiadzie Pani Beata odpowiadała na pytania licznie zgromadzonych uczestników. Na zakończenie spotkania była możliwość zakupu książki i otrzymania dedykacji od Ambasadorowej.

Spotkanie zostało zrealizowane przy współpracy z Wydawnictwem Dlaczemu.

 

1
10
11
2
3
4
5
6
7
8
9
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`