Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym - projekt sąsiedzki Drukuj

Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym  - projekt sąsiedzki

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z Cafe Sąsiad,  Fundacją Akademii Innowacji oraz Stowarzyszeniem Obrony Pozostałości Warszawy „Kolejka Marecka” uzyskała środki finansowe z Funduszu Animacji Kultury i z Rady Osiedla Targówek Fabryczny na realizację projektu pt. „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”. Będzie odbywał się on w formie spotkań, w trakcie których mieszkańcy naszej Dzielnicy wspólnie zgłębią historię lokalną i poznają smaki kuchni międzynarodowej.

Spotkania będą przeprowadzane w różnorodnej formie: spacerów z varsavianistą, wykładów, zajęć fotograficznych, warsztatów kulinarnych podczas których odbędzie się degustacja wspólnie przygotowanych potraw. Zwieńczeniem projektu będzie wernisaż wystawy fotografii wykonanych przez uczestników w czasie jego trwania.

Termin realizacji projektu zaplanowany jest od października do połowy grudnia 2017 roku, a miejscem jego realizacji jest obszar Targówka Fabrycznego.

Serdecznie zapraszamy na czwarte spotkanie w ramach projektu „Smacznie i wielokulturowo na Targówku Fabrycznym”, które odbędzie się 18 listopada o godz. 11.00. W programie spacer po Targówku Fabryczny połączony z zajęciami fotograficznymi oraz warsztaty kulinarne. Miejsce rozpoczęcia spotkania: skrzyżowanie ul. Ks. Ziemowita, Rozwadowskiego i Rzecznej, przy przystanku ZTM Rzeczna 03.

IBUK Libra

DKK na Targówku