„Z bajką przez pokolenia” – projekt sąsiedzki Drukuj

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z klubem osiedlowym Nasz Klub RSM Praga, Osiedle „Generalska” realizuje projekt pt. „Z bajką przez pokolenia”. Środki finansowe na jego wykonanie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2017. W ramach projektu odbywają się spotkania sąsiedzkie, których tematem przewodnim jest bajka.
Spotkania te do tej pory miały charakter warsztatów pisarskich i plastycznych. Mieszkańcy pisali bajki, w których „pojawiała się” nasza dzielnica, a następnie je ilustrowali, podczas specjalnie przygotowanych zajęć i plenerów malarskich.

Zarówno warsztaty pisarskie jak i ilustratorskie odbywały się pod okiem doświadczonego twórcy lokalnego - pani Agnieszki Kazały, pisarki i graficzki. Warsztaty prowadzone były na obszarze Targówka Mieszkaniowego, terenie zielonym wokół oraz w pomieszczeniach klubu osiedlowego Nasz Klub przy ul. Zamiejskiej 1.

Efektem końcowym powyższych działań będzie wydanie książki zawierającej bajki, których autorami i ilustratorami są mieszkańcy Targówka. Antologia bajek rozdana zostanie uczestnikom projektu oraz przekazana do bibliotek szkolnych i filii Biblioteki Publicznej na Targówku.
Aktualnie trwają prace przygotowujące książkę do druku.

We wrześniu w Bibliotece Publicznej na Targówku oraz Naszym Klubie odbędą się spotkania promujące tę książkę, podczas których czytane będą dzieciom bajki.

Więcej informacji na temat terminów spotkań już wkrótce na stronach: www.multibiblioteka.waw.pl oraz www.rsmpraga.pl.

Serdecznie zapraszamy!

 

Warsztaty pisarskie

001
002
003
004
005
start1 stop1 bwd1 fwd1
 

 

Warsztaty plastyczne

001
002
003
004
005
006
007
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`