„Z bajką przez pokolenia” – projekt sąsiedzki Drukuj

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z klubem osiedlowym Nasz Klub RSM Praga, Osiedle „Generalska” realizuje projekt pt. „Z bajką przez pokolenia”. Środki finansowe na jego wykonanie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2017. W ramach projektu odbywają się spotkania sąsiedzkie, których tematem przewodnim jest bajka.
Spotkania te do tej pory miały charakter warsztatów pisarskich i plastycznych. Mieszkańcy pisali bajki, w których „pojawiała się” nasza dzielnica, a następnie je ilustrowali, podczas specjalnie przygotowanych zajęć i plenerów malarskich.

Zarówno warsztaty pisarskie jak i ilustratorskie odbywały się pod okiem doświadczonego twórcy lokalnego - pani Agnieszki Kazały, pisarki i graficzki. Warsztaty prowadzone były na obszarze Targówka Mieszkaniowego, terenie zielonym wokół oraz w pomieszczeniach klubu osiedlowego Nasz Klub przy ul. Zamiejskiej 1.

Efektem końcowym powyższych działań będzie wydanie książki zawierającej bajki, których autorami i ilustratorami są mieszkańcy Targówka. Antologia bajek rozdana zostanie uczestnikom projektu oraz przekazana do bibliotek szkolnych i filii Biblioteki Publicznej na Targówku.
Aktualnie trwają prace przygotowujące książkę do druku.

We wrześniu w Bibliotece Publicznej na Targówku oraz Naszym Klubie odbędą się spotkania promujące tę książkę, podczas których czytane będą dzieciom bajki.

Więcej informacji na temat terminów spotkań już wkrótce na stronach: www.multibiblioteka.waw.pl oraz www.rsmpraga.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty pisarskie