Gry, zabawy i „Kino Letnie” w Czytelni Naukowej Drukuj

W lipcu w ramach akcji „Lato w Mieście” Czytelnię Naukową nr I kilkukrotnie odwiedziły dzieci ze świetlicyGry, zabawy i Kino Letnie w Czytelni Naukowej „Chatka Puchatka”, dzieci z Spółdzielczego Domu Kultury „Jowisz” oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 52. Każda z grup korzystała z innej oferty. Wszystkie dzieci chętnie obejrzały film BYŁY SOBIE CZŁOWIEKI” którego akcja rozgrywa się dwa miliony lat temu. Bohaterem filmu jest młody małpolud o imieniu Edward, który spadł z drzewa na którym mieszkało całe plemię i złamał sobie przednią łapę. Żeby przeżyć Edward musiał nauczyć się wielu rzeczy.

Nauczył się chodzić na dwóch nogach, używać ognia i różnych narzędzi. Potrafił nawet zrobić… potrawkę z królika! Kiedy spotyka Lucy jego świat staje na głowie, a inne człowieki spadają z drzew. Uroczy, ciepły, pouczający film z przesłaniem dla widza w każdym wieku, śmieszy i bawi zarówno dużych i małych – często z tych samych powodów, co jest jego dużym plusem.

Na innych spotkaniach dzieci ze świetlicy grały również w planszówki. W Bibliotece posiadamy bardzo ciekawą ofertę gier planszowych: gry strategiczne, ekonomiczne, logiczne i imprezowe. Faworyci spotkań wśród gier to: Pędzące żółwie, Dobble i Skubane kurczaki. Zagrzane rywalizacją dzieci zajmująco i wesoło spędzały czas ćwicząc współpracę w grupie, ucząc się przestrzegania zasad fair play i popularyzując trend na bywanie w bibliotece. A na koniec była zasłużona słodka niespodzianka dla wszystkich!!!

Lubisz rywalizację? Pragniesz przeżyć przygodę? Lubisz gry planszowe? To zapraszamy do biblioteki.

 

1
2
3
4
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 

P8020017
P8020019
P8020020
P8020021
P8020022
P8020023
P8020024
P8020025
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`