Lato w Mieście i koncert show w BD12 Drukuj

Za nami kolejny koncert- show w wykonaniu Agencji Artystycznej Pro Arte w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12. Lato w Mieście i koncert show w BD12Tym razem mogliśmy zobaczyć i posłuchać „Tajemniczej pani ze skrzypcami”. W rolę tytułową wcieliła się skrzypaczka pani Natalia Serweta zaś w roli prowadzącej niezrównana Izabella Wilczak. Występ miał charakter edukacyjno - ludyczny. Podczas koncertu dzieci nie tylko usłyszały fragmenty znanych sobie utworów odegranych tym razem na skrzypcach ale również dowiedziały się z czego składa się ten instrument, jaka jest jego historia a niektórzy mieli okazje po raz pierwszy w życiu zagrać.

Show uświetniły fragmenty utworów znanych kompozytorów mi. n. Chopina, dla którego jak usłyszeliśmy z opowieści pani Izabelli ,wakacje na wsi stały się przełomowym momentem w życiu, co więcej wpłynęły na kształt jego muzyki i zapewniły sławę po dziś dzień. W trakcie spotkania dzieci nie tylko uczyły się ale przede wszystkim bawiły. Cała sala śpiewała wspólnie z aktorami znane piosenki i ruszała w rytm melodii. Koncert był bardzo udany i zapewnił uśmiech dzieciom na kilka następnych wakacyjnych dni.

 

Na koncercie bawiło się w sumie prawie 90 osób wśród przybyłych dzieci ze Szkoły Podstawowej 84 i 42 uczestniczące w akcji „Lato w Mieście” oraz dzieci spędzające wakacje z lokalnym klubem osiedlowym „Nasz Klub”.

Koncert-show został zrealizowany w ramach projektu nr 14 „Kulturalne spotkania w bibliotekach na Targówku Mieszkaniowym” finansowanego z budżetu partycypacyjnego.

 

1
2
3
4
5
6
7
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`