Wesoły czerwiec w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 Drukuj

W czerwcu w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 przeprowadziliśmyWesoły czerwiec w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 cykl zajęć edukacyjnych o powstawaniu książki. Podczas spotkań dzieci z pobliskich przedszkoli i szkół podstawowych poznały drogę książki od pisarza do czytelnika. Dowiedziały się kim jest korektor, introligator, czym zajmują się grafik i ilustrator. Poznały również budowę książki i własnoręcznie wykonały stronę tytułową do książek wymyślonych przez siebie.

W bibliotece odbyło się również kilka lekcji poświęconych promocji poezji polskiej pt. „Wesoły pociąg z wierszykami”.

W trakcie zajęć dzieci wysłuchały wierszy Brzechwy, Tuwima, Chotomskiej, Wawiłow i bawiły się do słów znanych utworów.

Podczas cyklu spotkań na temat wakacji rozmawialiśmy o tym „Co robić a czego nie, żeby wakacje udały się”. W czasie prezentacji i zabaw przypomnieliśmy dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie wyjazdów wakacyjnych.

Bibliotekarze z naszej filii dwukrotnie odwiedzili Szkołę Podstawową nr 114 i wzięli udział w akcji „Tydzień czytania dzieciom”. Naszym słuchaczom zaprezentowaliśmy opowiadania pani Gawryluk, fragmenty książki „Marcelka i szkolne sprawy” pana Marcina Pałasza oraz jak zawsze niezawodny i uwielbiany przez najmłodszych teatrzyk Kamishibai.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra