Biblioteczne bum bajeczne, czyli Targówek pełen słówek – III edycja projektu edukacji kulturalno - czytelniczej Drukuj

8 czerwca w Czytelni Naukowej nr I odbyło się spotkanie podsumowujące projekt a zarazem promujące książkę pt. „Biblioteczne bum bajeczne, czyli Targówek pełen słówek – III edycja”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze ze szkół podstawowych na warszawskim Targówku, prowadzący warsztaty literackie – pan Marek Samselski oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Targówek Blisko Ludzi – panie Lilianna LachSylwia Juchnowicz.

Książka jest efektem przeprowadzonych na przełomie marca i kwietnia 2017 roku warsztatów literackich w konwencji - bawimy się słowem - dla uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych. Podczas warsztatów dzieci wspólnie stworzyły 24 bajki, które następnie zilustrowały. Bajki wraz z ilustracjami zostały wydane nakładem Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

Podczas spotkania uczestnikom przedstawiona została prezentacja multimedialna dotycząca przebiegu projektu, pan Marek Samselski wspominał współpracę z uczniami podczas warsztatów - gratulował im wspaniałych pomysłów i wyobraźni przy tworzeniu opowieści, losowo wybrane bajki z książki „Biblioteczne bum bajeczne, czyli Targówek pełen słówek” zostały przeczytane przez panie Liliannę Lach i Sylwię Juchnowicz oraz pana Marka Samselskiego. Następnie książki zostały rozdane autorom, czyli uczniom. W spotkaniu uczestniczyli reprezentanci 24 klas biorących udział w projekcie i symbolicznie na ich ręce przekazane zostały również książki dla ich koleżanek i kolegów z klasy. Pod koniec spotkania uczniowie mogli zdobyć wpis do książki specjalnie im dedykowany oraz porozmawiać przy słodkim poczęstunku.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Targówek Blisko Ludzi na realizację tego projektu uzyskała środki finansowe w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Partnerstwo dla książki.

Zdjęcia ze spotkania, które odbyło się 8 czerwca 2017 roku

start1 stop1 bwd1 fwd1

Prezentacja multimedialna podsumowująca projekt "Biblioteczne bum bajeczne, czyli Targówek pełen słówek - III edycja"

1c