Spotkanie autorskie z Lilianą Fabisińską w W29 Drukuj

20.06.2017 r. w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 29 przy ul. Rembielińskiej 6a odbyło się spotkanie z Panią Lilianą Fabisińską, polską pisarką, dziennikarką, autorką sztuk teatralnych oraz książek dla dzieci i młodzieży.

Autorka powieści dla dorosłych: „Z jednej gliny”, „Córeczka”, „Śnieżynki”, „Sanatorium pod Zegarem”, „Weranda na Czarcim Cyplu”, „Zielarnia nad Sekwaną”, serii książek dla młodzieży „Amor z Ulicy Rozkosznej”, serii dla nastolatek „Bezsennik, czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą” oraz serii dla dzieci „Klinika pod Boliłapką”.

Spotkanie miało charakter rozmowy, z której mogliśmy się dowiedzieć różnych ciekawostek zarówno z życia zawodowego jak i prywatnego pisarki. Pani Liliana pisze od zawsze, odkąd sięga pamięcią. Pisze wszędzie. Jedną ze swoich powieści „Śnieżynki” napisała na dachu domku, w którym akurat była na wakacjach. Dużo podróżuje z córką i mamą. Lubi odwiedzać miejsca akcji książek ulubionych pisarzy.

W swoich książkach porusza bardzo ważne społecznie tematy takie jak: HIV, bezpłodność, in vitro, starość, śmierć bliskiej osoby. Mimo tak trudnych i ważnych tematów książki czyta się jednym tchem. Lubi nadawać niebanalne imiona swoim postaciom,  takie jak chociażby dwie Eleonory, Gracjan z powieści „Z jednej gliny”, Baltazar Szprot przewijający się w powieściach z serii „Jak pies z kotem”, Amor Korzonek czy Kunegunda Brzuchacz z „Amora z ulicy Rozkosznej” (powieści dla młodzieży).

Niedawno ukazała się najnowsza książka autorki - trzecia część serii „Jak pies z kotem” pt. „Zielarnia nad Sekwaną”. Aktualnie autorka pracuje nad książką dla młodzieży, ale w planach ma kolejne powieści dla dorosłych.

Uczestnicy spotkania również chętnie włączyli się do rozmowy, a po jej zakończeniu mieli okazję zdobyć autograf pisarki.

Dziękujemy Panie Lilianie Fabisińskiej za wizytę w naszej Wypożyczalni i dostarczenie dużo pozytywnej energii i niezapomnianych emocji.

 

DSCN0920
DSCN0921
DSCN0927
DSCN0928
DSCN0930
DSCN0933
DSCN0937
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`