„Z bajką przez pokolenia” Drukuj

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z klubem osiedlowym Nasz Klub RSM Praga, Osiedle „Generalska” realizuje projekt pt. „Z bajką przez pokolenia”. Środki finansowe na jego wykonanie pozyskane zostały z Funduszu Animacji Kultury 2017. W ramach projektu odbywają się spotkania sąsiedzkie, których tematem przewodnim jest bajka. Spotkania te do tej pory miały charakter warsztatów pisarskich. Mieszkańcy pisali bajki, w których „pojawia się” nasza dzielnica, wspólnie je czytali i omawiali, starając się wychwycić niedoskonałości, poprawić potknięcia, dbając o jak najlepszy przekaz.

Od czerwca realizowany jest kolejny etap projektu – warsztaty plastyczne. Chętni uczestnicy - na specjalnie przygotowanych spotkaniach, warsztatach i plenerach malarskich - tworzą ilustracje do napisanych bajek. Niektórzy ilustratorzy uczestniczyli również w spotkaniach pisarskich, aby lepiej wczuć się w klimat bajek, zrozumieć myśli autorów.

Zarówno warsztaty pisarskie jak i ilustratorskie odbywają się pod okiem doświadczonego twórcy lokalnego - pani Agnieszki Kazały, pisarki i graficzki.

Efektem powyższych działań będzie wydanie antologii bajek, napisanych przez lokalnych pisarzy z ilustracjami uczestników warsztatów, która zostanie przekazana mieszkańcom Targówka, jak również instytucjom użytku publicznego.

Założeniem finalnym projektu będzie promocja książki, której poszczególne bajki będą czytane dzieciom podczas spotkań zarówno w Naszym Klubie jak i w placówkach Biblioteki Publicznej na Targówku. Zakończenie projektu ma nastąpić we wrześniu.

Warsztaty odbywają się na obszarze Targówka Mieszkaniowego, terenie zielonym wokół oraz w pomieszczeniach klubu osiedlowego Nasz Klub przy ul. Zamiejskiej 1.

Jeśli ktoś chciałby spróbować swoich sił, to ostatnia chwila, żeby dołączyć. Informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w warsztatach udzielane są pod nr tel. Naszego Klubu: 22/ 679-58-52, pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz na stronach internetowych: www.multibiblioteka.waw.pl , www.rsmpraga.pl. Nadal dołączyć można do projektu

Serdecznie zapraszamy!

 

0011
0021
0031
0041
0051
0061
0071
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

WPEK

wpek

Instytucje

   

`