Maj w BD53 Drukuj

W maju w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przy ul.Maj w BD53 Bazyliańskiej 6 odbyły się zajęcia poświęcone twórczości Agnieszki Frączek i Barbary Gawryluk. Świętowaliśmy również przypadający w tym miesiącu Międzynarodowy Dzień Rodziny i cieszyliśmy się z pierwszej wizyty maluchów w naszej placówce.

Wiersze autorstwa Agnieszki Frączek są bardzo lubiane przez naszych małych gości. Wzbudzają salwy śmiechu. Tak było i tym razem w przypadku 4-latków z Przedszkoli „Zielony Listek” i „Z Serduszkiem”. W kąciku plastycznym przedszkolaki pokolorowały koty, które są ulubionymi zwierzętami bohaterki spotkania.

W związku z przypadającym 15 maja Międzynarodowym Dniem Rodziny przygotowaliśmy zajęcia, podczas których dzieci z Przedszkola „Z Serduszkiem” i „Bajlandii” wykonywały różne ćwiczenia i rozwiązywały zagadki związane z tym tematem. Wysłuchały historyjki z książki pt. „Przygody rodziny Mellopsów”. Nie zabrakło również wesołych piosenek i bajki pt. „Szczęśliwa rodzinka”.

Bardzo się cieszymy, kiedy dzieci zaczynają swoją przygodę z biblioteką. W minionym miesiącu po raz pierwszy odwiedziły nas 4-latki z Przedszkola „Tęczowy Kącik”. Z zainteresowaniem zapoznały się z naszą placówką i oglądały książki, a potem wysłuchały historyjki pt. „Kicia Kocia w bibliotece”.

Z kolei naszym stałym bywalcom – dzieciom z Przedszkola przy ul. Ostródzkiej – przybliżyliśmy twórczość Barbary Gawryluk. Poznały zwierzęcych bohaterów jej książek i wysłuchały opowiadania o ich rówieśnikach z książki „Przedszkolaki z ulicy Morelowej”. Spotkanie umiliły znane piosenki dla najmłodszych o bardzo lubianych przez autorkę psach.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra