„Wołyń. Bez litości” – spotkanie autorskie z Piotrem Tymińskim w W60 Drukuj

23 maja w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 60 odbyło się spotkanie autorskie promujące debiutancką powieść historyczną Piotra Tymińskiego „Wołyń. Bez litości”.

Piotr Tymiński z wykształcenia historyk rozpoczął spotkanie od przedstawienia tła historycznego dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce na Wołyniu w 1943 roku.
W interesujący sposób opowiedział zebranym o skomplikowanych relacjach polsko-ukraińskich.

Szczególną uwagę poświęcił polskim oddziałom samoobrony, które pod kierownictwem Armii Krajowej starały się obronić polską ludność przed UPA (Ukraińska Powstańcza Armia). Autor przedstawił publiczności głównego bohatera powieści – Stanisława Morawskiego – żołnierza oddziałów partyzanckich, który po stracie najbliższych podejmuje walkę o wolność ojczyzny.

Od czasu emisji filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego na rynku wydawniczym ukazało się wiele książek poświęconych tematyce Rzezi Wołyńskiej. Powieść Piotra Tymińskiego wyróżnia się spośród innych publikacji realistyczną i dynamiczną fabułą. Czytelnik poznaje przebieg krwawych wydarzeń na Wołyniu, śledząc na kartach powieści tragiczne losy głównego bohatera. Książka pełna napięcia i zwrotów akcji dostarcza wielu emocji i refleksji.

Na zakończenie spotkania publiczność zadawała autorowi liczne pytania dotyczące faktów historycznych jak i okoliczności powstania książki. Wywiązała się ożywiona dyskusja na temat minionych wydarzeń oraz ich wpływu na obecne stosunki polsko-ukraińskie.

Po spotkaniu była możliwość zakupu książki i otrzymania dedykacji od autora. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby przeczytać książkę Piotra Tymińskiego „Wołyń. Bez litości” zapraszamy do rezerwacji pozycji dostępnej w Wypożyczalni nr 60, ul. Krasnobrodzka 11.

 

Obraz 002
Obraz 005
Obraz 011
Obraz 015
Obraz 021
Obraz 033
Obraz 035
Obraz 037
Obraz 039
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`