Śniadanie z Martinem Widmarkiem oraz konferencja na rzecz bibliotek Drukuj

Tylko u nas egzemplarz „Nelly Rapp i szamanka” z autografem Martina Widmarka oraz pozdrowieniami dla wszystkich czytelników Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 12. Z okazji trwających w stolicy Warszawskich Targów Książki do Polski przyleciał szwedzki pisarz, gigant współczesnej literatury dziecięcej Martin Widmark.

Znany przede wszystkim jako twórca serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai oraz serii przygód Nelly Rapp a ostatnio również niezwykłej książki „Tyczka w krainie szczęścia”, która zdobyła światowy rozgłos zarówno dzięki treści jak i doskonałym ilustracjom polskiej plastyczki Emilii Dziubak. Przedstawiciel Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 12 miał zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Panem Martinem Widmarkiem 18 maja w Restauracji Biała w Warszawie. Jesteśmy szczęśliwi z możliwości takiego spotkania naszym czytelnikom możemy zdradzić, że już niedługo na polskim rynku pojawią się kolejne książki pisarza. Jesienią spodziewajcie się drugiej książki duetu Widmark – Dziubak pt. „Dom, który się przebudził” a w następnym roku kolejna, nowa seria książek tym razem o Wikingach.

W ramach Warszawskich Targów Książki Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 12 uczestniczyła również w konferencji „Kompetencje i motywacje współczesnego bibliotekarza”. W trakcie kolejnych wykładów i warsztatów rozmawialiśmy o tym jak skutecznie i wzmacniająco opowiadać o tym, co dzieje się w naszych bibliotekach oraz jak propagować biblioteki wśród lokalnej społeczności.

WP_20170518_12_06_23_Pro1
WP_20170518_12_06_37_Pro1