Warsztaty czytelnicze w BD65 Drukuj

26 kwietnia gośćmi Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 65 były panie Anna Sadowska i Grażyna Sobieska - Szostakiewicz, trenerki szkoleniowe Polskiego Towarzystwa Pedagogów i Animatorów KLANZA wraz z wolontariuszkami oraz uczniowie czwartej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 285. Spotkanie przeprowadzone zostało w oparciu o tekst literacki – książkę „Noskawery” Pawła Beręsewicza.

Uczniowie podzieleni na grupy, których liderkami były wolontariuszki, wykonywali zadania wyznaczone przez Panie trenerki - wypełnili kartę literacką dotyczącą wyżej wspomnianego utworu. Sporządzili również noskawery – specjalne pokrowce na nosy, które stanowiły konkurencje dla noskawerów literackich. Zajęcia zachęciły uczestników do przemyśleń na temat postrzegania innych ludzi i siebie oraz tolerancji wobec inności.

Serdecznie dziękujemy paniom Annie Sadowskiej i Grażynie Sobieskej - Szostakiewicz oraz wolontariuszkom za przygotowanie i przeprowadzenie warsztatów a czwartoklasistom za aktywny w nich udział.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra