Kwiecień w BD53 Drukuj

W kwietniu w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 53 przy ul. Bazyliańskiej 6 odbyło się kilkanaście spotkań dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Nasi goście jak zawsze mogli liczyć na ciekawe prezentacje multimedialne, zabawne i pouczające wierszyki oraz opowiadania, bajki, piosenki, a także miłe chwile w kąciku pracy twórczej.

Podczas zajęć o Wielkanocy rozmawialiśmy o zwyczajach związanych z tymi świętami. Wyjaśnialiśmy też znaczenie przysłów o wiośnie. W części plastycznej dzieci malowały pisanki i zajączki wielkanocne.

W drugiej połowie miesiąca poruszaliśmy zagadnienie dotyczące zdrowego odżywiania. Dzieci ochoczo opowiadały o swoich ulubionych warzywach i owocach. Z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania, z którego mogły się dowiedzieć, co jedzą ich rówieśnicy, żeby cieszyć się zdrowiem, mieć dobre samopoczucie i „kipieć” pozytywną energią. Nie zabrakło również jednego z najbardziej znanych polskich utworów o żywności – wiersza „Na straganie”.

Jedną z grup, które nas odwiedziły, zaprosiliśmy na wyprawę w kosmos. Uczniowie klasy „0” szkoły podstawowej poznali historię pozaziemskich podróży nie tylko ludzi, lecz także małp i psów. Obejrzeliśmy filmy przedstawiające pierwsze lądowanie na Księżycu, życie codzienne na stacji kosmicznej i trening przed opuszczeniem naszej planety. Dzieci wysłuchały również opowiadania o przygodach czarownicy Winnie w kosmosie.
Na zakończenie spotkania malowały własne wyobrażenia ufoludków.

Do biblioteki przyszły także w kwietniu po raz pierwszy 3-latki z „Przedszkola z Serduszkiem”. Zapoznały się z naszą placówką, wysłuchały opowiadania pt. „Kicia Kocia w bibliotece” i oglądały książki przeznaczone dla ich grupy wiekowej.

20170403_115456
20170404_115138