Baśniowa wiosna w bibliotece Drukuj

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 zakończyliśmy cykl spotkań o wiośnie. Były to nietypowe zajęcia, ponieważ zrealizowane w oparciu o bajkę pt. „Deszczowy król” napisaną przez panią bibliotekarkę celowo na potrzeby tych spotkań. Dzieci przybyłe do biblioteki witała wiosenna melodia oraz kolorowa scenografia do bajki, wykonana również przez prowadzące zajęcia.

Historia ta wprowadziła nas do szczęśliwej krainy, w której niezmiennie panowała wiosna. Niestety pewnego dnia nad krajem zawisła groźna, deszczowa chmura, która spowodowała liczne podtopienia, a nawet zniszczyła zielony zamek władcy. Uczestnicy spotkań bawili się w zalane komnaty deszczowego króla. Z królewskiego skarbca służba przyniosła skrzynie, po których trzeba było wyjść z zamku nie zamoczywszy przy tym nawet stopy. Nie było to łatwe, ale przedszkolaki z Targówka poradziły sobie doskonale. Deszczowy król i jego poddani bardzo jednak zmokli a naszym gościom zrobiło się i ich trochę żal, dlatego postanowili przygotować dla bohaterów bajki wiosenne parasole. Były piękne, bardzo kolorowe i zachęciły nas wszystkich do wspólnego tańca w rytm melodii „Maszeruje wiosna”.

start1 stop1 bwd1 fwd1

IBUK Libra