Biblioteczne bum bajeczne, czyli Targówek pełen słówek – III edycja Drukuj

Biblioteka Publiczna na Targówku w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Targówek Blisko Ludzi uzyskała środki finansowe w ramach programu Partnerstwo dla książki realizowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadanie „Biblioteczne bum bajeczne, czyli Targówek pełen słówek – III edycja”.

Realizacja projektu z zakresu edukacji kulturalno - czytelniczej ma na celu wzniecenie chęci czytania wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Wcześniejsze dwie edycje projektu cieszyły się dużą popularnością wśród uczestników, i tym samym potwierdziły przydatność tego typu działań w promocji książki i czytelnictwa.

W ramach projektu uczniowie klas drugich i trzecich szkół podstawowych na warszawskim Targówku będą uczestniczyli w warsztatach literackich -  bawimy się słowem – podczas których wspólnie stworzą dwadzieścia cztery bajki. Efektem końcowym projektu będzie wydanie tych bajek wraz z ilustracjami w postaci książki z ISBN Biblioteki. Część nakładu zostanie rozdana wszystkim uczestnikom projektu, czyli uczniom, a pozostałe egzemplarze zostaną przekazane do bibliotek szkolnych oraz do dziecięcych placówek Biblioteki Publicznej na Targówku.

Projekt realizowany będzie do końca czerwca bieżącego roku. Warsztaty będą odbywały się w placówkach dziecięcych Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

IBUK Libra

DKK na Targówku