„Człowiek w drodze - własne świadectwo” – cykl spotkań Mariusza Kurca w W64 i W37 Drukuj

Europa, Afryka, Azja, Australia - w podróż po kontynentach mogli się przenieść 8, 10 i 30 marca 2017 r.Człowiek w drodze - własne świadectwo – cykl spotkań Mariusza Kurca w W64 i W37 w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 64 oraz Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 uczniowie ośmiu klas gimnazjalnych naszej Dzielnicy, dzięki opowieściom i filmom pana Mariusza Kurca, podróżnika ze Szczecina, samotnie przemierzającego świat. Podróże stały się jego sposobem na życie, wielką pasją, początkowo ucieczką od trudnej rzeczywistości, w jakiej przyszło mu żyć.

Wychowywał się w rodzinie patologicznej, każdego dnia musiał mierzyć się z chorobą alkoholową matki. W szkole przez to miał trudności nie tylko w nauce, ale i w nawiązywaniu kontaktów z rówieśnikami, przez co stał się odludkiem. Kontakty ze światem przestępczym skończyły się dla niego pobytem w więzieniu, gdzie miał dużo czasu na przemyślenia.
Po wyjściu z więzienia postanowił wyruszyć w świat, sposobów na podróżowanie jest wiele. Pan Mariusz, ze względu na stan swojego portfela wybrał najtańszy, czyli autostop, w drodze miał okazję poznawać różnych ludzi, zwyczaje panujące w danym kraju, niejednokrotnie doświadczał też bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Między podróżami uzupełnił swoje wykształcenie – zdał maturę, a po latach ukończył studia. Swoje podróże uwieczniał na filmach, co przynosi mu obecnie zyski. Często spotyka się z młodzieżą, przekazując jej swoje doświadczenie, nakłaniając do rozmyślań nad przyszłym życiem, pozostania sobą bez ulegania panującym modom i bycia dobrym dla innych. Spotkania planowo miały trwać 90 minut, ale trwały dłużej, ponieważ młodzież miała wiele pytań do Pana Mariusza. W skupieniu i z dużym zainteresowaniem słuchała opowieści i oglądała filmy gościa, przekazujące wiele mądrości życiowych i skłaniających do przemyśleń.

 Spotkania odbyły się dzięki funduszom pochodzącym z budżetu partycypacyjnego na 2017 r w ramach projektu „Kulturalne spotkania na Targówku Mieszkaniowym”.

 

 

1
10
11
12
13
14
2
3
4
5
6
7
8
9
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 

1
2
3
4
5
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 

 
 

IBUK Libra

Ogłoszenia

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

WPEK

wpek

Instytucje

   

`