„Metafizyczna konferencja, czyli prawdziwa twarz Godota” – bibliotekarski teatr w Czytelni Drukuj

Gościem Czytelni Naukowej 30 marca był bibliotekarski teatr „Między wierszami”,Metafizyczna konferencja, czyli prawdziwa twarz Godota – bibliotekarski teatr w Czytelni działający przy Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga Południe. Zespół teatralny, złożony z pracowników tej Biblioteki, wystawia satyryczne jednoaktówki według własnych scenariuszy, z wykorzystaniem motywów i postaci z klasyki literackiej. W repertuarze mają już dwie sztuki, trzecia – w przygotowaniu. W ten niekonwencjonalny sposób bibliotekarze realizują swą zawodową misję, jaką jest promocja czytelnictwa, a przy okazji sami bawią się doskonale.

Na scenie pojawiły się znane z książek postacie: Balladyna, Janko Muzykant, Kubuś Puchatek, Ania z Zielonego Wzgórza, Pani Dulska i Anna Karenina. Wszyscy spotkali się na konferencji, która odbywała się poza czasem, o czym świadczyły rozmieszczone w tle surrealistyczne zegary. W atmosferze narastającego zniecierpliwienia towarzystwo czekało na … Godota. Ten oczywiście spóźniał się, więc każda z postaci po kolei zdążyła przypisać mu winę za niepowodzenia swojego literackiego żywota. Czy oczekiwany Godot zjawił się i w jakiej postaci? Nie zdradza się pointy tak zabawnego i zgrabnie zbudowanego utworu. Kto będzie miał okazję, niech sam zobaczy. Koniecznie!

Autorką sztuki i reżyserem jest Ewa Korulczyk, wystąpili: Dariusz Burzyński, Katarzyna Chacińska, Hanna Górska, Ewa Korulczyk, Wiesława Krynicka, Anna Wawro i Paweł Skowroński, obsługa techniczna (światło i dźwięk) Robert Martyna.

 

1
10
11
12
13
2
3
4
5
6
7
8
9
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

Ogłoszenia

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

WPEK

wpek

Instytucje

   

`