Gdy Rodzice byli mali… też książki czytali! Drukuj

„Jestem malutki ludzik z plasteliny (…) mam duży, czerwony nos, odstające uszy i zielone majteczki” – chyba każde dziecko od razu odgadłoby o kim mowa. W każdym razie prawie wszystkie dzieci, które uczestniczyły w marcowych zajęciach organizowanych przez Wypożyczalnię dla Dorosłych i Młodzieży nr 37 znały bohatera naszych spotkań, czyli Plastusia.

Na początku zajęć przedszkolaki poznały książki, które na pewno pamiętają też ich rodzice, m.in. „Pszczółkę Maję”, „Rumcajsa”, „Bolka i Lolka”, „Przygody Wróbelka Elemelka” i inne. Byli dosyć zaskoczeni faktem, że ich Rodzice wieeeele lat temu czytali i oglądali w telewizji te same bajeczki, co oni teraz.

Następnie dzieci poznały jeszcze jednego bohatera z dzieciństwa swoich Rodziców, czyli Plastusia. Wysłuchały fragmentu książki „Plastusiowy pamiętnik”, z którego dowiedziały się skąd się wziął Plastuś i jego pamiętnik, a także poznały przyjaciół z piórnika. Przy tej okazji trzeba było wyjaśnić dzieciom czym były pióro i stalówka, a także do czego kiedyś potrzebny był uczniom scyzoryk. Następnie dzieci wykonały samodzielnie (pod instrukcją prowadzącego) swojego własnego Plastusia, któremu później miały znaleźć w domu jakiś miły kącik.

Najwidoczniej Plastuś wzbudził ogromną sympatię i zainteresowanie dzieci, bo jeszcze przed zakończeniem cyklu spotkań wypożyczono z naszej biblioteki kilka egzemplarzy „Plastusiowego pamiętnika”. W takim razie zainteresowanych zapraszamy po dalsze przygody Plastusia, które spisane są w książce pt. „Plastusiowo".

 

IMAG3141
IMAG3145
IMAG3148
IMG_0489
IMG_0492
IMG_0494
IMG_0496
IMG_0498
IMG_0501
IMG_0502
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

WPEK

wpek

Instytucje

   

`