„Z bajką przez pokolenia” – projekt sąsiedzki Drukuj

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy we współpracy z klubem osiedlowym Nasz Klub RSM Praga os. Generalska uzyskała środki finansowe w ramach Funduszu Animacji Kultury na realizację projektu edukacji kulturalnej pt. „Z bajką przez pokolenia”.

Realizacja projektu będzie odbywała się w formie spotkań sąsiedzkich, których tematem przewodnim będzie bajka. Spotkanie te będą miały charakter warsztatów pisarskich i plastycznych prowadzonych pod okiem doświadczonego twórcy lokalnego, pani Agnieszki Kazały, pisarki i ilustratorki. Efektem końcowym projektu będzie książka zawierająca bajki i ilustracje uczestników warsztatów, która zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Literackiego Białe Pióro i przekazana mieszkańcom Targówka – m.in. do filii Biblioteki Publicznej na Targówku i bibliotek szkolnych.

Projekt realizowany będzie od kwietnia do września 2017 roku. Warsztaty będą się odbywały na obszarze Targówka Mieszkaniowego, terenie zielonym wokół oraz w pomieszczeniach klubu osiedlowego Nasz Klub przy ul. Zamiejskiej 1, a także w filii Biblioteki Publicznej tj. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 12 przy Kuflewskiej 6.

Informacje dotyczące możliwości uczestnictwa w warsztatach udzielane są pod nr tel. Naszego Klubu: 22/ 679-58-52, pod adresem e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz na stronach internetowych: www.multibiblioteka.waw.pl , www.rsmpraga.pl.

Serdecznie zapraszamy!

IBUK Libra