Miniturniej carrom w Czytelni Naukowej nr I Drukuj

W piątek 17 lutego br. odbył się pierwszy miniturniej carrom w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. W turnieju wzięło udział dwunastu graczy ze Szkoły Podstawowej nr 277.

Carrom jest grą zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. To gra towarzyska pochodząca z Indii dla dwóch lub czterech graczy. Jest połączeniem kapsli i bilarda, dlatego często nazywana jest indyjskim bilardem.

Wymaga zręczności, precyzji, strategicznego myślenia i cierpliwości. Do carroma potrzebna jest kwadratowa plansza wykonana ze specjalnego drewna z czterema łuzami, zestaw drewnianych krążków oraz striker (jeden większy krążek).

Celem gry jest wbicie do łuz wszystkich krążków swojego koloru zanim zrobi to przeciwnik. Gracz podczas swojej tury ustawia strikera na linii bazy i pstryka go (jak w kapslach) w ten sposób, aby krążek w jego kolorze wpadł do jednej z narożnych łuz. Tak długo jak wpadają krążki danego gracza kontynuuje on grę. Możliwe jest wbicie wszystkich krążków w jednym podejściu - tzw. white slam, bez dopuszczania przeciwnika do ruchu.

Kilka rund wyłoniło trzech zwycięzców z największą ilością punktów.
Klimat towarzyszący całej imprezie był bardzo przyjazny i miły. Koniecznie musimy to powtórzyć!

 

P2170001
P2170005
P2170008
P2170012
P2170020
P2170035
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`