Kosmiczna przygoda w BD65 Drukuj

W lutym odbyły się liczne spotkania i imprezy w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr 65.Kosmiczna przygoda w BD65 Jedną z niecodziennych atrakcji były zajęcia umożliwiające przeżycie kosmicznej przygody we wszechświecie, której doświadczyli nasi mili goście z Przedszkola nr 91.

Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania opowiastki pt. „Krecik i rakieta”, dzięki której przedszkolaki dowiedziały się, że jest wiele miejsc wokół nas przypominających inne planety.

Następnie młodzi zdobywcy Kosmosu zrobili sami lunety z gazet, przez które obserwowali Układ Słoneczny. Podziwialiśmy Słońce i krążące wokół niego ciała niebieskie. Były tam: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton. Po obserwacjach nieba oglądaliśmy prezentację audiowizualną „Wyprawa w Kosmos”, dzięki której dzieci poznały ciekawostki dotyczące wszechświata. Oglądaliśmy Drogę Mleczną, satelity, gwiazdy, loty kosmiczne. Największe emocje u przedszkolaków wzbudziło zjawisko nieważkości. W chwili relaksu układaliśmy rakietę kosmiczną i ufoludka z puzzli.

Na zakończenie dzieci pomalowały statki  kosmiczne, które po wspólnym odliczaniu wystartowały na księżyc. W nagrodę za wspaniałą pracę i zabawę młodzi kosmonauci otrzymali zaczarowany Kosmiczny Kamień wypełniony słodyczami. Dziękujemy za miłe spotkanie.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 

 

 
 

IBUK Libra

Ogłoszenia

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

WPEK

wpek

Instytucje

   

`