Biblioteka JEST dla dzieci! Drukuj

Z Nowym Rokiem i w nowej lokalizacji Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 37Biblioteka JEST dla dzieci! rozpoczęła cykl spotkań pod hasłem: „Wielkie sprawy małych ludzi”. Biorą w nim udział pięciolatki z Przedszkoli nr 94, 95 i 150.

Styczniowe zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z Biblioteką. Mali poszukiwacze przygód chętnie obejrzeli placówkę. Poznali też specjalnie dla nich przygotowany księgozbiór oraz niektóre atrakcyjnie wydane książki.

Nasi goście doskonale rozumieli, jak ważną rzeczą jest dbanie o książki i szanowanie ich. Bez najmniejszego problemu wskazali zasadę, o której zapomniał Franklin, główna postać książeczki pt. „Franklin i książka z biblioteki”. Wspólna lektura stała się również doskonałą okazją, aby dzieci opowiedziały o książkach, które lubią. W mgnieniu oka ich ukochani bohaterowie znaleźli się na rysunkach, z których powstał zbiorek pt. „Czytanki-malowanki, czyli wybór ulubionych książek dzieci”.

Prace naszych milusińskich prezentują się wyśmienicie i spełniają bardzo ważne zadanie w naszej Bibliotece: służą dorosłym jako podpowiedź przy wyborze książki dla dziecka.

 

 

 

1
10
11
2
3
4
5
6
7
8
9
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 

 
 

IBUK Libra

Ogłoszenia

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

WPEK

wpek

Instytucje

   

`