Styczeń w BD 53 Drukuj

- Chciałbym zamieszkać w bibliotece. Tyle tu wspaniałych książek – powiedział z zachwytem uczeń trzeciej klasy Szkoły Podstawowej nr 62. Wraz z koleżankami i kolegami przyszedł do naszej Biblioteki na wycieczkę po krainie książek. Opowiedzieliśmy o tym, jak są książki ułożone na półce, polecaliśmy, co warto przeczytać… Przekonywaliśmy, że mamy wiele  książek, które zapewnią mnóstwo wrażeń, śmiechu, wzruszeń, poszerzą wiedzę o świecie, pobudzą wyobraźnię, zachęcą do marzeń o podróżach, przygodach… Nasi goście zapoznali się również z katalogiem on-line na stronie internetowej multibiblioteka.waw.pl, a potem samodzielnie wyszukiwali wskazane przez nas pozycje. Każdy z uczniów wypożyczył co najmniej jedną książkę.

Z kolei podczas odwiedzin 6-klasistów ze Szkoły Podstawowej nr 99 przedstawiliśmy ciekawostki, które kryją się w książkach popularno-naukowych. Nasi goście zdali sobie sprawę, że ten dział biblioteczny kryje w sobie wiele interesujących publikacji na najrozmaitsze tematy. Zagłębiając się w nie, można się dowiedzieć np. jak przebiegają i gdzie się odbywają wyścigi z naleśnikami, ile ma lat i jak wygląda najstarsza zabawka świata albo jaki był najwyższy wynik meczu w historii piłki nożnej.

Na czas wizyty dzieci z Przedszkoli z Serduszkiem i z ul. Ostródzkiej w naszej placówce „zaroiło się od zwierząt”. Dzieci obejrzały prezentacje o rozmaitych gatunkach, które można spotkać w ogrodach zoologicznych, gospodarstwach rolnych i w domu. Wysłuchały także fraszek i ciekawostek, m.in. o panterach śnieżnych, wielorybach i bocianach.

W styczniu nie zabrakło oczywiście zajęć związanych z Dniem Babci i Dziadka. 5-latki z Przedszkola z Serduszkiem obejrzały filmik o rodzinie, wykonywały ćwiczenia związane z tematem zajęć, wysłuchały wierszyków i opowiadań na temat tego rodzinnego święta. Śpiewaliśmy również „Cza-czę dla Babci i Dziadka” i obejrzeliśmy bajki, m.in. o babci i dziadku Świnki Peppy.

Styczeń zakończyliśmy baśniowym spotkaniem z dziećmi z Przedszkola „Pod Zielonym Listkiem”. Maluchy wysłuchały historyjki M. Strzebońskiej pt. „Czarownica i tajemnicza mikstura”. Następnie obejrzały prezentację o Królewnie Śnieżce. Z biblioteki wyszły w towarzystwie baśniowych postaci do pokolorowania.

- To była najwspanialsza godzina w moim życiu – stwierdził rozentuzjazmowany uczeń SP nr 62, wychodząc z naszej Biblioteki…, a taka postawa czytelnika bardzo nas raduje.

Zapraszamy! Przy ul. Bazyliańskiej 6 można przeżyć niezapomniane chwile…

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

WPEK

wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`