Jak zostać pisarzem w nastoletnim wieku? Drukuj
25 stycznia w Czytelni Naukowej nr I odbyło się spotkanie autorskie Jak zostać pisarzem w nastoletnim wieku? z Panem Tomaszem Sobaniem, jednym z najmłodszych pisarzy w Polsce. Osiemnastoletni autor napisał książki „Speculo” oraz „Świt życia – przebudzenie”, która jest pierwszą częścią powstającej serii. Autor jest mieszkańcem Toszka – małego miasteczka na Śląsku, uczeniem liceum – w maju przystępuje do matury. Pan Tomasz na swej drodze napotykał na liczne wyzwania, które dzielnie podejmował - od wysiłku wstawania o piątej rano, po to by przed lekcjami napisać choć kilka zdań, po zbieranie pieniędzy na opublikowanie pierwszej książki. Została ona wydana tuż po Jego siedemnastych urodzinach, a udało się to dzięki pracowitości, wytrwałości oraz wiary w powodzenie – autor uzbierał prawie siedem tysięcy złotych na portalu PolakPotrafi.pl.

Młody pisarz podczas spotkania z młodzieżą z XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego opowiadał o swych inspiracjach, godzeniu obowiązków szkolnych i domowych, planach na przyszłość. Przez wiele lat pracował na sukces i na spełnienie marzeń, o których teraz opowiada podczas trasy autorskiej. Termin trasy jest nieprzypadkowy, bowiem w województwie w którym uczy się autor trwają właśnie ferie zimowe. Pan Tomasz odwiedził m.in. Parysów, Garwolin, Siedlce, a teraz czas na Warszawę.

Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Pan Tomasz jest niezmiernie ciepłym, pogodnym i otwartym młodym człowiekiem, którego zapał i entuzjazm udziela się innym.

1
10
2
3
4
5
6
7
8
9
start1 stop1 bwd1 fwd1

 

 

 
 

IBUK Libra

Ogłoszenia

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Facebook

   

WPEK

wpek

Instytucje

   

`