„Poezja niejedno ma imię” - dobry wieczór z poezją i piosenką w Czytelni Drukuj

W pierwszym tegorocznym „Dobrym wieczorze z poezją i piosenką” 24 styczniaPoezja niejedno ma imię - dobry wieczór z poezją i piosenką  w Czytelni wystąpiła Beata Małgorzata Moniuszko. Jest ona autorką wierszy lirycznych, satyrycznych i tekstów piosenek, pisze również dla dzieci. Zilustrowała dwie książki z poezją dziecięcą, komponuje muzykę do swoich własnych wierszy, a także na potrzeby Kabaretu – Pół-serio, w którym występuje. Napisała muzykę do dwóch spektakli dziecięcych. Należy do Stowarzyszenia Autorów Polskich, Grupy Poetyckiej Akant, Klubu Literackiego Nasza Twórczość i Kabaretu Pół-serio. Jej wiersze znajdziemy w kilkunastu antologiach, zeszytach literackich, podręczniku szkolnym Ukrainy.

Artystce towarzyszyła Ilona Grużewska. Debiutowała jako tancerka Studia Artystycznego „Metro" przy Teatrze Buffo, finalistka castingu do musicalu „Piotruś Pan", wokalistka Teatru Paradox i Kabaretu Pół-serio, laureatka wielu nagród, a prywatnie córka poetki. Wykonała ona pięknie kilka piosenek z tekstami i muzyką swojej mamy.

Występ składał się z wierszy i piosenek lirycznych, głównie o tematyce miłosnej, ale znalazło się w nim także kilka zabawnych tekstów satyrycznych. Był więc nastrój wzruszenia, ale też wesołej zabawy.

Spotkania, które organizuje w Czytelni na Bródnie nieoceniona Iwonna Buczkowska, nie stroniąc od własnego, najlepszej próby, artystycznego w nich udziału, cieszą się niezmiennym aplauzem tutejszej wiernej publiczności.

start1 stop1 bwd1 fwd1

DKK na Targówku