Pierwszy raz w bibliotece w BD65 Drukuj

W pierwszej części stycznia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży Pierwszy raz w bibliotece w BD65nr 65 odbywały się spotkania pod hasłem „Poznajemy bibliotekę publiczną”. Naszymi miłymi gośćmi były trzylatki z Przedszkola nr 120 oraz uczniowie klas zerowych i pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 285. Na spotkaniach dzieci poznały bogatą ofertę naszej placówki. Zajęcia rozpoczynaliśmy od przedstawienia naszym małym przyszłym czytelnikom księgozbioru i wyjaśnienia co należy zrobić, żeby zapisać się do biblioteki.

Następnie w czasie krótkiej wycieczki po Bibliotece dzieci zapoznały się z poszczególnymi działami naszej placówki i układem książek na półkach. Starsi czytelnicy poznali i nauczyli się korzystać z naszej strony internetowej oraz katalogu on-line. Najmłodsi obejrzeli bajkę pt. „Biblioteka to wspaniałe miejsce” dzięki której utrwalili sobie zasady korzystania z biblioteki.

Jednak największym zainteresowaniem podczas zajęć cieszył się pokaz audiowizualny o naszej placówce oraz oglądanie nowości książkowych. Na zakończenie uczestnicy spotkań otrzymali zakładki do książek.

Dziękujemy za miłe spotkania.

start1 stop1 bwd1 fwd1

DKK na Targówku