Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych Drukuj

Miło jest nam poinformować, że nasza Biblioteka przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2016” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu Biblioteka otrzymała nieodpłatnie dwa urządzenia Czytak Plus, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Na podstawie umowy użyczenia  jedna z filii Biblioteki tj. Multimedialna Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 123 wypożycza Czytaki osobom niewidomym i słabowidzącym.

Ponadto – na podstawie odrębnego porozumienia – nasza Biblioteka otrzymała zbiór ponad 1200 cyfrowych książek mówionych. Zbiór ten będzie systematycznie uzupełniany z racji działalności Stowarzyszenia „Larix”. Niewidomi i słabowidzący Czytelnicy Biblioteki będą mogli wypożyczać książki wraz z Czytakiem.

Dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieli łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 roku zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza Biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór dostosowany dla osób z wadą wzroku.

Serdecznie zapraszamy zainteresowane osoby do wypożyczania urządzeń Czytak Plus wraz z cyfrowymi książkami mówionymi.

Regulamin wypożyczania urządzenia do odtwarzania cyfrowej książki mówionej „Czytak Plus” i cyfrowych książek mówionych osobom z dysfunkcją wzroku.

DKK na Targówku

Dyskusje na temat...