Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych Academica! Drukuj

ACADEMICA to bezpłatna cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Biblioteka Narodowa za pośrednictwem terminalu znajdującego się w Bibliotece partnerskiej udostępnia pracownikom naukowym, studentom oraz wszystkim zainteresowanym korzystaniem z zasobów wiedzy cyfrowej bazy publikacji naukowych obejmującej podręczniki naukowe, czasopisma naukowe, artykuły naukowe umieszczone na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Aby skorzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA należy zarejestrować się w Czytelni Naukowej Nr 1 w Warszawie,
ul. Św. Wincentego 85. Czytelnik, który złoży stosowne oświadczenie otrzyma login i hasło do konta, a po zalogowaniu będzie mieć dostęp do wszystkich publikacji w systemie ACADEMICA. Publikacje chronione prawem autorskim można czytać po dokonaniu rezerwacji na dedykowanym terminalu.

Serdecznie polecamy CWPN Academica!

Regulaminie użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica

Oświadczenie użytkownika Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych Academica