Danuta Chyła PDF Drukuj

Babcia trójki wnucząt i szczęśliwa emerytka, czerpiąca pełnymi garściami z targówkowskiego życia wraz ze swoim mężem Ryszardem.
Całe swoje dorosłe życie poświęciła rodzinie i pracy w Fabryce Samochodów Osobowych. Teraz nadszedł czas, by zająć się tym co lubi, czyli poezją i refleksją nad człowiekiem.

Mimo ekonomicznego wykształcenia z zamiłowania jest humanistką, która kocha poezję. Wiersz jest dla niej najbardziej zwięzłą formą ukazania piękna życia, przyrody, ludzkiego istnienia i uczuć. Poezję uważa również za najwyższą formę dyplomacji, gdzie w kilku słowach można bez obrazy dokonać krytyki czy też wyrazić sympatię.

Pisze od siedemnastego roku życia. Ma w swym dorobku wiele wierszy, które jednak nigdy nie były publikowane. Są to wiersze o różnorodnej tematyce.

Od roku uczęszcza na spotkania Grupy Poetyckiej AKANT i twierdzi, że bardzo wiele wynosi z tych spotkań. To właśnie one zainspirowały ją do większego zaangażowania i wysiłków, by opublikować w najbliższym czasie owoce swojej twórczości.

Nie ukrywa jednak, że największym bodźcem do tworzenia jest dla niej zainteresowanie czytelników, którego by sobie bardzo życzyła.

 

2016 (sierpień)„Pocerowane skrzydła Anioła”
2015 (październik) „Tylko wspomnienie”

 

  Poezje Danuty Chyły

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`