Janina Monika Wilczyńska PDF Drukuj

Janina Monika Wilczyńska, poetka z Grupy Akant, pisze o sobie: „Lubię czytać książki o tematyce medycznej i książki dla kobiet, a przede wszystkim pisać wiersze. Pracuję jeszcze mimo, iż jestem na emeryturze, gdyby nie praca zwariowałabym. Praca napędza mnie i inspiruje do życia. Jednak po pióro sięgam zwłaszcza wtedy, kiedy czuję się samotna i smutna. Zwierzam się kartce papieru, bo ta  biała, niewinna karta pokornie  przyjmie wszystko. Wiem ,że ona  mnie zrozumie, a ja czuję się wtedy zrelaksowana i  jest mi lepiej.
Po raz pierwszy znalazłam się wśród moich koleżanek i kolegów - poetów z grupy „Akant” w wydanej książce „Dedykacje”. Jestem dumna z tego, bo choć to wspólne nasze wydanie, to tak naprawdę moja pierwsza wydana książka. Moje wiersze pozwalają odgadnąć jakim jestem człowiekiem.
Piszę wiersze, artykuły, oraz opowiadania pt. „Jaśka” i „Wspomnienie”, które opublikowałam w Internecie na portalu Interia 360. Założyłam także dwa blogi w Internecie „Aromat wspomnień”, oraz blog „Kocham poezje”.

2014 (kwiecień)Wieczór autorski Janiny Moniki Wilczyńskiej

Poezje Janiny Wilczyńskiej

 

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`