Jan Kulik PDF Drukuj

Urodzony 22 stycznia 1946 roku koło Kozienic. Od dzieciństwa przejawiał zainteresowanie muzyką, malarstwem oraz poezją. Już jako nastolatek wykazywał niezwykłą zdolność układania okolicznościowych miniatur i większych form literackich. Od 1962 r. kształcił się w Przyzakładowej Szkole Zawodowej, późniejszej Fabryce Samochodów Osobowych, gdzie przepracował blisko 40 lat. Okres pracy pomimo swojej siermiężnej natury był dla niego swoistą szkołą życia i refleksji nad ludzkim losem i egzystencją.

Twórczość poety można podzielić na dwa okresy. Pierwszy jest wynikiem przeżyć i doświadczeń wczesnego i późnego PRL-u, drugi zaś odnosi się do refleksji nad życiem i pięknem natury, która dla autora jest źródłem natchnienia i harmonii. Swoje wiersze ujawnił w szerszym gronie dopiero na spotkaniach Koła Poetyckiego przy Domu Kultury Zacisze w 2008 r., gdzie systematycznie doskonalił swoje umiejętności literackie. Jedną z jego pasji poetyckich jest pisanie fraszek, które opublikował w 2010 r. w tomiku Wiersze i fraszki. Wybrane utwory publikuje w miesięczniku Nasze Bródno oraz w biuletynie Nasz Głos.

Niezmiennie natchnienie do swojej poezji czerpie z życia codziennego w rodzinnym domu na Zaciszu, ciesząc się radością życia z żoną Krystyną oraz dwoma córkami Urszulą i Edytą.

2011 (czerwiec)Poezja i muzyka w Czytelni

Poezje Jana Kulika

 

   Słowa kluczowe: Jan Kulik

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`