Dariusz Jaworek PDF Drukuj

Urodzony w 1938 r. Z wykształcenia lekarz weterynarii, pracownik naukowy, nauczyciel  akademicki. W 1971 r. uzyskał stopień doktora nauk weterynaryjnych.

Autor ponad 70 prac naukowych publikowanych w kraju i za granicą. Dużo podróżował, odbył staże naukowe w Holandii – Wageningen oraz w USA – Ohio State University.

Zainteresowania poza zawodowe to poezja i malarstwo olejne. Wiersze  pisał od wczesnej młodości „z potrzeby ducha”. Zadebiutował w roku 2002 tomikiem poezji pt. Witraże, w roku 2008 ukazał się tomik poezji pt. Ptaki śpiewające, natomiast w roku 2010 tomik pt. Dedykacje spod znaku Chirona. W latach 2000-2009 działał w grupie poetyckiej Zacisze, obecnie jest związany z grupą poetycką Akant, działającą przy Czytelni Naukowej na Bródnie.

Jego wiersze można znaleźć w antologiach Owoce Wieku Dojrzałego (2003), Złote Liście Jesieni  (2007), Witraż  z Chironem w tle (2011), Co nam w duszy gra... (2012). Często poezja jego ukazuje się w miesięczniku Nasze Bródno oraz w Biuletynie Klubu Literackiego Grobla.

2011 (marzec)Poeta Dariusz Jaworek w Czytelni

  Poezje Dariusza Jaworka

 

   Słowa kluczowe: Dariusz Jaworek

 
 

IBUK Libra

DKK na Targówku

 

Dyskusje na temat...

   

Wyróżnienie WPEK

wyróżnienie wpek

Facebook

   

Instytucje

   

`